Класифікація вертикальних радіаторів опалення

Категорії

Вертикальні батареї – відмінна альтернатива конструкцій горизонтального типу. Без них не обійтися при вирішенні завдань обігріву приміщень, архітектура яких не дозволяє встановлювати стандартні радіатори. Вертикальні конструкції існують в різноманітних варіаціях, за рахунок чого можуть грати роль декоративного елемента в реалізації дизайнерських ідей.

Відмінності, обумовлені характером виготовлення

Вертикальні, або високі радіатори систематизують за такими критеріями: матеріал виготовлення, форма, джерело тепла.

Висота конструкцій варіюється в межах 1-3 метрів, що обумовлює чималу вагу. Щоб уникнути великого навантаження на стіни, при виробництві не використовується чавун, та й декоративні форми йому було б вкрай складно надати.

Радіатор вертикальний може бути виготовлений з:

  • біметалу;
  • алюмінію;
  • сталі.

Перший варіант володіє максимальними показниками зносостійкості і теплопровідності. Це досягається шляхом виконання трубок і внутрішніх каналів зі сталі, а ребер, які віддають тепло, з алюмінію.

Серед інших переваг біметалевих приладів варто відзначити:

  • надійність;
  • варіативність зовнішнього оформлення;
  • можливість фарбування без втрати основних властивостей.

Радіатори зі сталі не відрізняються високоточною механічною обробкою і схильні до корозії. Конструкції нерідко зустрічаються в панельній модифікації, яка допомагає приховувати канали та труби системи за металевими пластинами.

Алюмінієві секції швидко нагріваються, проте тепло надовго не зберігають. Зате вертикальний радіатор з цього матеріалу досить легкий, його можна встановити на міжкімнатну перегородку. Конструкції зі сплаву легких металів випускаються в різних формах.

Особливості форм радіаторів

Ступінь ефективності обігрівальних пристроїв визначається площею тепловідбивної поверхні. Тому форма радіатора істотно впливає на енергетичну продуктивність.

Трубчасті батареї складаються з секцій-труб, витягнутих в довжину і з'єднаних колекторами (внизу, вгорі). Виготовляють конструкції, як правило, зі сталі, окремі елементи загинають, щоб надати витончений вид і добитися максимальної тепловіддачі.

Панельні батареї примітні тим, що передня частина оформляється єдиним листом зі скла або металу. Існують моделі з дзеркальними поверхнями, що займають в інтер'єрі індивідуальне місце.

Секційні радіатори найбільш популярні серед всіх типів, вони:

  • виробляються в основному з алюмінію і біметалу;
  • естетично виглядають;
  • досить легко розбираються (можна сформувати кількість секцій самостійно);
  • не вимогливі у догляді.

Вертикальні радіатори за типом джерела тепла

При виборі типу радіатора важливо враховувати площу приміщення, щоб уникнути зайвих витрат. І щоб не помилитися, звертайтеся за консультацією до фахівців.

Теплоносій більшості високих радіаторів – вода. Менш поширені електричні радіатори. Вони економічно не вигідні при використанні на постійній основі. Є моделі, де джерелом тепла виступає масло.

( 0 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину