Технічні характеристики, різновиди, сфера застосування трубчастих радіаторів

Категорії

Трубчасті радіатори отримали назву, завдяки конструкції. Така система складається з двох колекторів (нижнього і верхнього), з'єднаних трубками. Скріплюються елементи за допомогою лазерного зварювання. Технологія дозволяє робити акуратні, майже непомітні шви, що не порушують естетичність виробів.

Характеристики трубчастих опалювальних систем

З технічної точки зору трубчасті опалювальні прилади нагадують традиційні чавунні батареї, але виглядають витонченішими. Найбільш поширений матеріал, що використовується для виготовлення конструкцій – сталь. Цьому металу віддають перевагу в силу надійності і міцності.

Трубчастий радіатор відрізняється наступними технічними параметрами:

 1. Висота. Варіюється в межах від 30 см до 3 м.
 2. Довжина. Кількість секцій залежить від потреб покупця. Довжина конструкції може обмежуватися 180 мм або досягати декількох метрів.
 3. Глибина. Зазвичай становить від 40 до 225 мм.
 4. Товщина стінок. Стандартний показник – 1-2 мм.
 5. Відстань між секціями. Представлено двома варіантами: 6,5 і 4,5 см.
 6. Перетин трубок. Параметр не впливає на тепловіддачу, і важливий в дизайнерському контексті. Найчастіше зустрічається круглий перетин, але існує плоске, овальне, прямокутне, трикутне.
 7. Робочий тиск приладу – 10-15 атм.

У деяких моделях радіаторів передбачається захист сталі від корозії. З цією метою внутрішню сторону трубок покривають спеціальною плівкою.

За якими критеріями розрізняють трубчасті радіатори опалення?

Беручи до уваги таку конструктивну особливість, як розташування трубок, виділяють два різновиди опалювальних систем – горизонтальну і вертикальну. Перший тип вважається класичним, відмінно підходить для просторих приміщень. Вертикальні зразки допомагають економити корисну площу будинку або квартири, створюють ефект високих стель, менше накопичують пил, і дарують простір дизайнерської фантазії.

За формою трубчасті конструкції бувають:

 • кутовими;
 • плоскими;
 • радіусними;
 • дизайнерськими.

Кутовий радіатор включає дві секції, розташовані під кутом відносно один одного. Плоска модель передбачає розміщення трубок в один ряд, вважається найбільш затребуваною на ринку. Радіусна конструкція характеризується дугоподібною формою. Дизайнерський прилад – зразок оригінальності. Наприклад, правильний вигин труб допомагає надати конструкції вид хвилі.

Сфера застосування трубчастих опалювальних систем

Різноманітність технічних характеристик конструкцій обумовлює можливість їх використання в приміщеннях будь-якого призначення.

Горизонтальний радіатор трубчастий нерідко можна спостерігати в офісі, медичній установі, квартирі або приватному будинку. Оскільки потужність таких приладів не можна назвати високою, краще їх монтувати в приміщеннях з невеликою площею або купувати моделі з максимальною кількістю секцій. Вертикальні трубчасті системи ідеальні для випадків, коли необхідно забезпечити тепло в квартирі або будинку з дизайнерським інтер'єром.

( 1 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину